2017 m. liepos 27 d., ketvirtadienis

Keksiukai su špinatais

Tie žmonės, kurių vienas pagrindinių užsiėmimų yra rašymas, sako, kad stebuklingų mūzų ar įkvėpimo rašyti laukti nereikia. Reikia tiesiog atsisėsti ir rašyti – bent kelios eilutės tikrai išeis. O tuomet jau bus galima toliau su jomis dirbti – braukyti, pridėti ar išmesti žodžius, ieškoti sinonimų ar perdėlioti mintį kitaip. Ir tuomet galų gale kas nors išeis. Svarbu dirbti su savimi.

Šiuo metu dirbti su savimi esu linkusi tuomet, kai apsiaunu bėgimo batelius arba kai imuosi planuoti tirpstančius vasaros savaitgalius. O reikėtų daugiau – noriu išsiaiškinti, kodėl kartais viduje kyla viską griaunančios bangos, o tada išmokti jas suvaldyti arba bent pasileisti nuo jų banglente, kad tik po audros vėl viskas nurimtų.

Vasara taip ir bėga – tai pliaupia it iš kibiro, tai švysteli saulė, o kai jau patiki, kad galima ramiai mėgautis vasara ir iš spintos trauki maudymosi kostiumėlį, dangus vėl užsiniaukia ir belieka maudytis lietuje. Tad kartas nuo karto saulės ieškau virtuvėje.

Keksiukai su špinatais

6 nedideliems keksiukams reikės:
2 didelių kiaušinių
25 gramų špinatų lapų
30 gramų avižų

žiupsnelio druskos ir pipirų

Kiaušinių baltymus atskirti nuo trynių. Baltymus išplakti iki standumo (tryniai reikalingi nebus).

Špinatus smulkiai supjaustyti ir sumaišyti su avižomis bei išplaktais baltymais. Pabarstyti druska ir pipirais.

Kepimo formeles patepti (o dar geriau – išpurkšti) aliejumi alyvuogių aliejumi. Į formeles pilti pasiruoštą baltymų mišinį.
Kepti iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15 minučių. Leisti pravėsti, tuomet traukti iš formelių ir skanauti.

Šaltinis - Ilka Adams "Supermaistas", Obuolys, 2015Nors receptą ištraukiau iš labai senų archyvų, vis dar jį atsimenu kaip gerą atradimą. Tuo metu bandžiau laikytis kuo sveikesnės mitybos ir domėjausi, ką valgo sportininkai. Cha, ilgai šis periodas netruko.

--


Liūdnai juokauju, kad šiemet turbūt maudymosi sezoną atidarysiu ir uždarysiu per tą vieną atostogų prie Tirėnų jūros savaitę. Iki jos liko mėnuo. Kol kas bandau savo poilsio ir įspūdžių akimirkas rinkti mažesniuose Lietuvos miesteliuose ir vykdau bėgimo turizmo programą. Praėjusį savaitgalį daviau progą Marijampolei, dabar artėja Biržų, o po to gal net ir Šilalės eilė.

Kai važiuoju kur nors toli arba kai greitai bėgu, fiziškai jaučiu, kaip šviesėja mintys. Dievaži, bėgimas tikrai ne tik tiems, kurie nori būti lieknesni ar sveikesni, reikalingas.

Po geros treniruotės galima ir keksiuką galima suvalgyti. Pageidautina, šį su špinatais. 


1 komentaras:

  1. Pritariu 100 procentų! Bėgimas - tai tarsi meditacija, apsivalymas. O gera savijauta, vienas kitas nutirpęs kilogramas ir gera fizinė forma - čia pašalinis GERAS poveikis :)) Šiais metais man apskritai neteks užsienio pasiekti.. Bet taip pat planuoju patyrinėti Lietuvą - savaitgaliais, trumpomis išvykomis, nes tik taip pavyks šiemet. Bet daug dar tos Lietuvėlės nepažįstu, tai manau, kad bus daug atradimų. Beje, labai dėkui už receptą! Dabar pati bandau atrasti tobulą viduriuką - gerumą sveikatai, nenukrypimą į visokių ten dietų kraštutinumus ir SKONĮ. Na, harmonijos paieškos :) Pradėjau daugiau gaminti namuose, tai vyras sakė kursus gaminimo padovanos :D Pažvengė sau, bet aš jau pradėjau rinktis iš čia: https://www.laisvalaikiodovanos.lt/dovanos-pagal-kategorija/kulinarijos-kursai Pažiūrėsim, kas čia juoksis :D Ten kaip tik yra indiškų patiekalų gaminimo kursai - seniai svajojau išmokt tuos prieskoniukus derinti :)) Ir plius sveikas maistas jų. Žodžiu, esu harmonijų paieškose (ką jaučiu ir iš tavo įrašo) - pradedant atostogomis, baigiant maistu :D

    AtsakytiPanaikinti