2013 m. liepos 19 d., penktadienis

Jogurtiniai keksiukai su mėlynėmis

Šiandien per visas darbo valandos negavau nė vieno svarbaus laiško, kuriuo būčiau raginama ar prašoma ką nors padaryti. Ir didžiąją dalį laiko savo darbinėje palėpėje sėdėjau viena. Visiškas penktadienis. Netgi prisidėjau prie tų daugiau nei dviejų tūkstančių žmonių, kurie stebėjo, kaip į vieną bažnyčią atvažiuoja baltaplaukė nuotaka...
Jeigu nežinote, apie kokia nuotaką kalbu, labai Jus sveikinu!

Lyg ir sakiau sau, kad po festivalio jau nebeturėsiu vasaros planų, bet dabar net nerandu pakankamai laiko prisėsti vakare prie kompiuterio ir parašyti blogo įrašą apie mėlynes, kol jų sezonas dar nesibaigė...  Kažkur lakstau, kažkam šypsausi, kažką pasakoju, kartais tyliai paliūdžiu ir vėl gyvenu toliau gerdama vasaros kvapus ir skonius. Vienas geriausių - mėlynės, nudažančios pirštus, lūpas ir liežuvį...

 Jogurtiniai keksiukai su mėlynėmis
18 nedidelių keksiukų reikės:

kiaušinio
stiklinės natūralaus jogurto
2 stiklinių miltų
stiklinės ir gal kiek daugiau mėlynių
0,5 stiklinės cukraus
0,3 stiklinės neutralaus skonio aliejaus
šaukštelio vanilinio cukraus arba kelių lašų vanilės esencijos
2 šaukštelių kepimo miltelių
kukurūzų dribsnių
žiupsnelio druskos

Kiaušinį išplakti su paprastu ir vaniliniu cukrumi. Supilti aliejų bei jogurtą ir gerai išmaišyti.
Kitame inde sumaišyti miltus, kepimo miltelius ir druską. Sausus produktus supilti į skystus ir išmaišyti - gausis gana tiršta tešla. Į ją suberti mėlynes ir atsargiai išmaišyti, kad uogos per daug nesusitrintų.
Keksiukų formeles iškloti popierėliais ir pripildyti tešlos, ant kiekvieno keksiuko užberti kukurūzų dribsnių, juos lengvai įspausti į tešlą. Kepti iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 minučių. Ataušinti ant grotelių ir tada jau valgyti!

Šaltinis - sezoninė virtuvė

Keksiukai buvo išgirti dėl jų jogurtinio skonio ir greitai dingo nuo stalo. Na, bet taip juk turi būti su visais keksiukais, tiesa?


Dar vieni geri keksiukai su mėlynėmis buvo kepti kiek daugiau nei prieš metus. Tik tada mėlynes skyniau savomis rankomis, o ne ieškojau pardavėjų turguje... Beje, apie turgų. Šiandien per liūtį nubridau iki Antakalnio ir ten bobutė atsisakė parduoti man mažiau nei pusę kilogramo agurkų! O man reikėjo tik trijų vakarienės salotoms... Atsakė: jei pirktum tris kilogramus, tada prašau! Taigi, galų gale, vakarienei valgiau ne salotas, o kibiną. O naktipiečiams bus mėlynių pyrago.

---
Vieną vakarą, kai truputį pykau ant savęs ir jaučiausi nevykėlė, supratau, kad vėl reikia bėgioti. R. prisiuntė man visokių programų, kaip pasiekti užsibrėžtus rezultatus per kažkur 6 savaites, tad mėginsiu. Pirmas žingsnis - batelių pirkimas - jau rytoj!
O į pirmąją trasą tikrai keliausiu su Editors "Papillon" - šitą pasirodymą labai atidžiai žiūrėkit tarp 0:07-0:09 minutės, nes Jums pamojuosiu aš! Tik žiūrėdama vaizdo įrašus jūtūbėj suprantu, kiek ten buvo žmonių...
Ech, pakartočiau tą savaitę dar kartą! Jau dabar!

1 komentaras:

  1. Norėčiau dabar tokių :) reiks artimiausiu metu kartoti, kol dar yra mėlynių ;)

    AtsakytiPanaikinti