2015 m. sausio 11 d., sekmadienis

2014-ųjų istorijos

2014-ieji buvo dar vieni geri gyvenimo metai. Netgi labai labai geri. Metai, kai nepakeičiau darbo, turėjau ilgesnes nei dviejų savaičių atostogas, keliavau (komandiruočių reikalais, bet jie iš tiesų labai smagiai dera su atostoginiais reikalais), gana daug vaikščiojau į teatrą, bėgiojau, šokau, mylėjau ir mėgavausi gyvenimu.
---
Visų pirma, 2014-ieji buvo meilės metai. Naujųjų metų naktį sutikau žmogų, su kuriuo dabar dalijamės ne tik vakarienes, bet ir šildymo sąskaitas ne itin sandariame bute Žirmūnuose. Dėl mudviejų jausmo aš lengva ranka susikraučiau lagaminą ir išvažiuočiau gyventi į Grenlandiją (tie, kurie žino mano ir žiemos santykius, turėtų suprasti, kad čia tikrai big deal!). Juk dviese ten gyventi būtų tikrai smagiau...2014-ieji buvo bliuzo metai. Valentino dieną praleidau su žmonėmis, šokančiais bliuzą, ir susižavėjau. Pavasarį pati pradėjau lankyti pamokas, vasarą pirmą kartą dalyvavau ne tik legendiniame bliuzo festivalyje Varniuose, bet ir šokių stovykloje, rudenį buvau šiek tiek nurimusi, bet po kalėdinio vakarėlio prisakiau sau, kad jeigu kažkas man teikia tiek džiaugsmo, kodėl turėčiau to atsisakyti?
Tad šokius pelnytai galiu laikyti praėjusių metų atradimu. Aš taip ir jaučiau, kad pirmame kurse reikėjo pradėti lankyti lindyhopą, dabar viskas būtų dar smagiau ir paprasčiau. Na, bet geriau vėliau negu niekada!Tai buvo dar vieni mergaičių metai! Grupiokės pradėjo masiškai tekėti pernai prie altoriaus palydėjome net tris gražuoles. Šiems metams vestuvių kol kas dar nenumatyta, tiesa, panašu, kad įkurtuvių teks aplankyti netgi ne vienas. 
Praėjusiais metais susikūrė naujas ratelis leidėjos ir jų gerbėjai  - dabar mes visi sunkiai telpame prie vieno stalo, nebent jis tikrai didelis. Ir jau šiemet šį ratelį papildysime vienu nauju mažu nariu!2014-ieji buvo tikri bėgimo metai: sezoną pradėjau dar kovo pabaigoje, o užbaigiau lapkričio viduryje. Sudalyvavau keturiuose varžybose - trijose pasirinkau 5 kilometrų atstumą (vienas etapas buvo siaubingai karštas, kitas - gana šaltas, o trečias - fiziškai sunkus dėl išvakarėse vykusio vakarėlio), o Vilniaus maratone sėkmingai finišavau 10 kilometrų distancijoje. Ją įveikiau netgi kokiomis penkiomis minutėmis anksčiau negu tikėjausi! Šiemet savo rezultatus norėčiau gerinti tiek atstumo, tiek minučių prasme. O kad tik man užtektų stiprybės ir kantrybės!Na, ir maisto metai buvo. Nors 2014-aisiais parašiau vos 38 įrašus, virtuvėje, manau, praleidau daugiau laiko nei įprastai... Populiariausi metų įrašai pagal peržiūrų skaičių:

  1. Paprastasis rabarbarų pyragas - retas pyragas sulaukia tiek mano dėmesio ir užkariauja virtuvę ilgiau negu keliems kartams. Šis turi kažką stebuklingo - vasariško, kvapnaus ir saldžiarūgščio...
  2. Riešutiniai morenginiai sausainiai - niekada negalvojau, kad morenginiai sausainiai taip lengvai iškepami. Žinoma, prieš tai reikia gerai pasidarbuoti plaktuvu.
  3. Bananiniai keksiukai su karamele - vienas mano praėjusių metų atradimų - karamelė. 
  4. Svogūnų laiškų ir sūrio keksas - kai norisi ko nors pikantiško prie gero dubens salotų.
  5. Wok makaronai su vištiena ir imbieru - iš Jamie Oliverio receptų archyvo atkeliavęs patiekalas tapo L. firminiu, dėl ko aš labai džiaugiuosi, nes man netenka jo gaminti pačiai. Tik skanauti!


O šie metai, tikiuosi, bus tokie patys geri ir net dar geresni negu praėjusieji. Metų užduotys ir tikslai sudėlioti ir gražiai surašyti, planai, kaip juos įgyvendinti taip pat kuriami. Tad ramia širdimi išleidžiu kometą neribotų kūrybinių atostogų.

Nors pažvelgusi į pirmąjį įrašą suprantu, kad virtuvės sferoje gerokai patobulėjau, tačiau po 3,5 metų dar nesijaučiu tikra maisto tinklaraštininke, kuri galėtų dalytis patarimais, kaip geriau padaryti tą ar aną. Man prie širdies ir toliau lieka paprasti dalykai, su kuriais nereikia ilgai vargti. O tokių juk pilnas internetas ir kulinarinės knygos... Tad kol neatradau tikrosios ir man mieliausios krypties, pailsėsiu ir paveiksiu kitus dalykus.

Grįšiu tada, kai galėsiu pasakyti apie maistą daugiau negu apie save. Arba norėsiu papasakoti ką nors ypatingo. Galbūt ilgai laukti nereikės.

1 komentaras:

  1. Gaila, kad išeini atostogų, man labai patiko skaityt tavo įrašus :)

    AtsakytiPanaikinti