2017 m. balandžio 6 d., ketvirtadienis

Avokadų ir lašišos salotos

Paskutinę kovo dieną, kai po ilgos ir darbiniais renginiais gausios savaitės pasiėmiau laisvadienį, netikėtai suvokiau, kad gyvenimo istorijos aprimo. Kasdienybė sukasi aplink paprasčiausius dalykus – darbą, maistą, namų ruošą, bėgimą, meilę bei buto paieškas. Ir tik paskutinysis sukelia nerimą kartas nuo karto, visi kiti reikalai šiuo metu džiugina. Nutilo net ir tas įkyrus balselis viduje – jis vis skatindavo judėti į priekį, ieškoti naujų patirčių ir jas atrasti.

Bet užteko savaitgalį išvažiuoti iš Vilniaus – stebėti už automobilio lango besikeičiančius vaizdus, kiaurai permirkti pavasariniame lietuje, stovėti pievoje ir klausytis paukščių čiulbėjimo, skinti žibuokles ir kitaip kaip smagiai praleisti dieną dviese, ir vidinis varikliukas užsivedė iš naujo. Net ir buto reikalai, atrodo, po truputį tuoj tuoj pajudės iš nerimastingojo taško. 

Apimta įkvėpimo ir įsikrovusi saulės bei šilumos energija, vakarienei susimaišiau pavasariškas salotas.


Avokadų ir lašišos salotos

2 porcijoms reikės:
vieno avokado
pusės ilgavaisio agurko
100 gramų šaltai rūkytos lašišos (labiausiai tinka gabalėliai salotoms)
70 gramų gražgarsčių (rukolos) lapų
sezamo sėklų
citrinos
alyvuogių aliejaus
šaukštelio skysto medaus
druskos, pipirų

Gražgarsčių lapus gerai nuplauti ir nuvarvinti. Agurką ir avokadą supjaustyti norimo dydžio gabalėliais. Lašišą smulkiai suplėšyti. Viską sudėti į dubenį.

Iš citrinos išspausti sultis ir jas sumaišyti su alyvuogių aliejumis bei skystu medumi (ingredientų proporcijas pasireguliuoti pagal savo pomėgius). Pagardinti užpilą druska bei pipirais.

Salotų ingredientus užpilti pasiruoštu užpilu, gerai išmaišyti. Prieš patiekiant pabarstyti sezamo sėklomis.

Šaltinis – Fuss Free Cooking (pinterest‘o atradimai).

Na gerai gerai, salotos buvo gamintos jau kiek anksčiau. Bet tai buvo šio pavasario pirmasis patiekalas, kurį spėjau grįžusi po darbo pagaminti ir nufotografuoti šviesoje. Ir nebe virtuvėje, o balkone! Nuo to salotos net ir valgėsi skaniau.


Kai gyvenimas sukasi tik apie buitį, tai ir rašyti sunkiau. Tikiuosi, kad greitu metu ateisiantys nauji įspūdžiai – šventinės kelionės po Lietuvą, pusiau šventinė komandiruotė ir aviacijos žmonės, naujas būstas su nauja vieta mieste ir naujais buitiniais iššūkiais, sugrąžins į kasdienybę istorijas ir atneš man daugiau įkvėpimo jas užrašyti.

Tikiuosi ir tikiu.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą