2013 m. vasario 25 d., pirmadienis

Tris kartus po vienuolika

Pagaliau pasibaigus knygų mugei, po truputį grįžtu į normalų gyvenimą - į virtuvę parkeliavo maistas, į namus - gyvybė, o ant stalo apsigyveno naujos knygos ir hiacintas, kuris, kaip ir aš, labiausiai laukia pavasario.

O kol nauji patiekalai dar tik gaminami ir fotografuojami, pasiruoškite perskaityti ilgą įrašą, kurį pradėsiu nuo žaidimo Vienuolika, į kurį mane pakvietė grange. Aš ilgesingai skaitinėjau kitų įrašus ir laukiau, kol kas užtagins ir mane, bet... Kai pagaliau sulaukiau savo eilės, žaidimo banga jau nuslūgusi. Tad tik pasipasakosiu apie save ir atsakysiu į man užduotus klausimus.

11 faktų apie mane:
1. Gėda prisipažinti, bet turiu silpnybę romantinėms komedijoms. Pvz., vieną jų „27 dresses“ mačiau mažiausiai 5 kartus.

2. Lankydamasi užsienyje visada priperku atviručių draugams ir... sau pačiai.

3. Vienu metu buvau ryški raudonplaukė – žurnalo „Panelė“ pasikeitimo akcijoje laimėjau naują įvaizdį ir po kelių valandų su Karina Leontjeva pažvelgusi į veidrodį nepažinau savęs. Važiuodama namo iš Vilniaus vos neapsižliumbiau, nes galvojau, kad tėvai nuraus mano raudoną galvą už kritusius šviesius plaukus. Močiutė iki šiol klausia, kada vėl būsiu blondinė... Dabar galiu jai atsakyti – kelių metų bėgyje. Šypt.

4. Nemėgstu vazoninių gėlių. Bet skintas – labai! Ypač tulpes (maža užuomina artėjančiam pavasariui).

5. Turiu tris mėgstamas šokolado rūšis: juodą su nesmulkintais lazdyno riešutais, baltą su mėlynėmis ir vėl juodą su avietėmis.

6. Kiekvienais metais kalėdinį sezoną pradedu žiūrėdama „Love actually“. Ašaroju turbūt tik kas antrais.

7. Visada labai norėjau turėti šunį, tik jo veislės su metais keitėsi. Norų sąraše buvo: pudelis, rotveileris, kokerspanielis, taksas, biglis, o dabar pirmąją vietą užima Džeko Raselo terjeras – paprasčiau Mailo iš seno gero filmo „Kaukė“.

8. Nemoku vaikščioti su aukštakulniais. Ir kartais būdama su jais pasijaučiu, kaip H. K. Andersono Undinėlė, kuriai skaudėdavo kojas ties kiekvienu žingsniu...

9. Man nuolat šąla pėdos. Jeigu namie temperatūra neviršija +25 laipsnių, net ir vasarą miegu su kojinėmis.

10. Negalėčiau gyventi be saldumynų – šokolado, bandelių ir uogienės.

11. Esu skorpionė, kuri dažniausiai graužia ne kitus, o save pačią, ir tipiškai moteriškai prisigalvoja nesąmonių apie aplinkinius žmones.


O štai kokių klausimų sulaukiau:

1. Jei reiktų rašyti dar vieną blogą, bet ne apie maistą, koks jis būtų?
Iš pradžių galvojau, kad kitas blogas būtų apie knygas, bet vis dėlto rašyčiau apie sukneles. Turiu jų tikrai daug ir visos jos gali papasakoti ne vieną žavią, romantišką ar pikantišką istoriją apie mane. Tik kažin, ar kas skaitytų...

2. Ar augini kokius prieskonius namuose ant palangės?
Prieš metus pasodintas bazilikas ką tik nudžiūvo. Šiemet vėl sodinsiu. O dar turėjau špinatus... Du!

3. Ko norėtum dar išmokti gyvenime?
Begalės dalykų – prancūzų kalbos, buriavimo, slidinėjimo, nardymo, pramoginių šokių, šunų dresavimo...

4. Norėtum dirbti kulinarijos srityje? Jei taip, kur konkrečiau, jei ne, tai kodėl?

Dirbti restorane gal ir nenorėčiau... Bet pamėginčiau, jei kas pasiūlytų! O sudarinėti kulinarijos knygas ar rašyti straipsnius apie maistą žurnalams man tikrai patiktų. Tik reiktų daugiau patirties įgyti.

5. Kaip sugalvojai blogo pavadinimą?
Susijungė tuo metu naujo buto atmosfera bei šalimais esančios stotelės pavadinimas  („Kometa“) ir mano aistra Tuvės Janson knygoms apie mumius. Išėjo „Kometa atskrieja“.

6. Kas geriau - ilgai pamiegoti ar skaniai pavalgyti?
Ilgai pamiegojus skaniai papusryčiauti, jei galima.

7. Kokio virtuvinio prietaiso norėtum, kuris pagelbėtų gaminant.
Paprasta – virtuvinio kombaino.

8. Ar esi drąsi ir sutiktum filmuotis televizijos laidoje?
Kad jau ir taip kartais filmuojuosi... Ir dar tiesioginiame eteryje. Drąsos prireikia kiekvieną kartą. Šypt.

9. Koks paveiksliukas pas tave ant destkopo?


10. Pabaik sakinį: "Ir vieną rytą atsiverčių delfi puslapį, o ten didžiausiomis raidėmis straipsnis apie mane: " ...."
„Paprasta mergina iš Lietuvos užkariavo gražuolio aktoriaus Ryan Gossling širdį“ – o ką? Juk apie ką daugiau rašo Lietuvoje? :)))

11. Kurios šalies virtuvė arčiausiai širdies, kurios labai nemėgsti ir kurią norėtum išbandyti?
Mano geriausi draugai – italai! O nemėgstamų turbūt net neturiu... Nevalgau tik silkės. O artimiausiu metu išmėginti norėčiau Gruzijos virtuvę.

O kad jau kalbu sąrašais...

11 random įdomybių iš mano darbo Knygų mugėje

1. Dirbti su žmogumi, kuris tikrai labai patinka, ir to neparodyti - neįmanoma. Tad mugėje parašiau pirmą meilės laišką po ilgos pertraukos ir slėpiau jį simpatijos palto kišenėje. Kaip kokioje trečioje klasėje :)

2. Ispanai tikrai yra karštakošiai ir temperamentingi žmonės. Su vienu jų (foto apačioje), įsitikinau, kad nuo meilės iki neapykantos - tikrai tik vienas žingsnis! Gerai, kad man skirtoje dedikacijoje jis pats pripažino, kad buvo bjaurus...


3. Sugebėjau infiltruoti save į konkurentų vakarėlį!

4. Kai visas mugės šurmulys atsibosta ir nebeįmanoma jo tverti, pati geriausia slėptuvė - sandėliukas. Ten gauni linksmojo gėrimo, pavalgai, pasijuoki, paplepi su kolegomis, pasikarstai stelažais ir gyvenimas vis tiek nors truputį pagerėja.

5. Praėjusiais metais mugėje debiutavau kaip renginių vedėja, šį kartą irgi turėjau tokios patirties, bet įdomiau buvo sėdėti prieš paparacius ir dalintis šlovės akimirkomis su rašytoju, vertėja ir TV žvaigžde.

6. Kai kuriems žmonėms dirbti su knygų renginiais yra taip įdomu, kad jie neprašo jokio atlygio ir net atsisako to, ką jiems siūlai.

7. Pati nesugebėjau rimtai apeiti mugės, užteko vieno didelio sektoriaus... Bet nors ir nenorėjau nieko sau pirkti, mano lentynoje atsidūrė kelios naujos knygos...

8. Kai ištinka panikos priepuolis, svarbiausia, ką reikia daryti - giliai kvėpuoti.

9. Sutikau ne tiek ir daug draugų, kiek tikėjausi. Trijulė atėjo manęs palaikyti per baisiausią renginį, o didžioji dauguma kitų darbavosi leidyklų stenduose.

10. Praėjusią savaitę dirbau 76 valandas vietoj įprastinių 40-ies...

11. O kas svarbiausia mugėje - turėti puikią komandą, kuria gali pasitikėti, ir draugų su šokoladu :)

8 komentarai:

 1. Visada smagu paskaityti tavo rašliavas! Tu šaunuolė, Agne!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pritaeiu Laurynui:)Tikrai smagu paskaityti apie tave ir tavo veikla:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. aš ketvirtadienį greit pro obuolį pralėkiau, tikėjausi sutikti, bet taip ir neužmačiau - gal slėpeisi sandėliuke :))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Juste, o aš Tave mačiau kažkurią dieną minioj, tik labai greitai pamečiau iš akių... Aš ketvirtadienį dar į oro uostą buvau išvažiavusi ir šiaip neužsibuvau ilgai vienoj vietoj, tai taip ir gavosi :)

   Panaikinti
 4. O as supratau kad senai nesimatem. Sypt.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Agne, puikiai prisimenu tavo ryškų pasikeitimą ir kai lėkėm į parduotuvę žiūrėti tavo fotosesijos:) Tada tais vaikinų grupės "fanatikių" laikais ši plaukuosenos transformacija man atrodė tikra revoliucija, tačiau pati ligi šiol neišdrįsau išduot savo plaukų spalvos :) Džiugu, kad taip gražiai sukiesi, rodos, verdi kūrybinėje veikloje ir atrodai švytinti :)
  Ir šiaip - kviečiu arbatos, jei kada norėsi grįžt į prisiminimus ir pasidalinti dabarties džiaugsmais!
  Goda U. Šiauliai

  AtsakytiPanaikinti
 6. Bet nuotraukoje su raudonas plaukais atrodai nerealiai :)

  AtsakytiPanaikinti